Opaski usztywniające

Opaska gipsowa

Opaska gipsowa

opaska przeznaczona do unieruchamiania kończyn po złamaniach i urazach; opaska gipsowa wyprodukowana z gipsu naturalnego naniesionego obustronnie na nośnik z bawełny; opaska wymaga krótkiego czasu namoczenia, czas wiązania wstępnego wynosi około 4 - 8 minut; 

Podkład gipsowy syntetyczny

Podkład gipsowy syntetyczny

wykonany z syntetycznego niechłonnego poliestru o lekkiej zarówno wzdłużnej jak i poprzecznej elastyczności; podkład jest miękki, delikatny w dotyku, o grubości 1,5-2 mm; przeznaczony jest jako miękkie wypełnienie pod opatrunek gipsowy.

Opaska VET-LITE

Opaska VET-LITE

wytrzymała, lekka opaska usztywniająca; zanurzona w gorącej wodzie mięknie i pozwala się dowolnie formować np. na kończynie; nie wchodzi w reakcję z moczem, odchodami.

Stabilizator do łap

Stabilizator do łap

plastikowy stabilizator do łap; z ochronną pianką wychodzącą poza krawędzie stabilizatora w celu ochrony zwierzęcia; z wieloma otworami wentylacyjnymi, które pozwalają na cyrkulację powietrza; wykonany z bardzo mocnego materiału, bez ostrych krawędzi; możliwość docięcia stabilizatora w celu dopasowania do długości łapy psa.

Opaska usztywniająca 3M SCOTCHCAST

Opaska usztywniająca 3M SCOTCHCAST

opaska usztywniająca zastępująca gips, wykonana z tkanego włókna nasyconego żywicą poliuretanową; kilkakrotnie lżejsza od tradycyjnego gipsu; bardzo wytrzymała; porowata i odporna na wodę, co pozwala na kąpiel pacjenta; bardzo wygodna dla pacjenta, nie brudząca; łatwa i „czysta” przy aplikacji i zdejmowaniu;